Muffiny

Tento recept je velice jednoduchý a hlavně rychlý. Na přípravu stačí 5 minut a na pečení 15 min. Takže za 20 minut máte hotovo. Díky košíčkům drží pohromadě a tak si je děti mohou vzít na svačinku do školy a v tašce se jim nerozdrobí. Recept je na 12 kusů košíčků velikosti 45 x 27 mm.

muffiny5

papírové košíčky na muffiny

Na muffiny potřebujeme:

  • 80 g másla
  • 100 g cukru krupice
  • 2 celá vejce
  • 120 g bezlepkové mouky
  • polovinu kypřícího prášku (to je asi 6 g nebo půlka kávové lžičky)

 

muffiny3

šleháme celá vejce s cukrem

 

Celá vejce šleháme s cukrem asi 3 minuty. V mikrovlnce si necháme polorozpustit máslo asi  50-60 sekund. Do vyšlehaných vajec s cukrem nasypeme bezlepkovou mouku a kypřící prášek. U tohoto receptu můžeme použít více druhů – Schär, Jizerku,  Doves Farm (u samokypřící nepřidáváme kypřící prášek). Také lze kombinovat s pudingem. V tom případě  dáme jeden puding (cca 40 g) + bezlepková mouka 80 g.  Přidáme rozpuštěné máslo a lehce zamícháme. Nalijeme do košíčků a pečeme na 200 stupňů v předem vyhřáté troubě asi 15 minut.

muffiny6

těsto nalijeme do košíčků

muffiny7

zdobíme čokoládou

 

 

 

 

 

 

Po vytažení z trouby rychle položím na každý muffin jeden čtvereček čokolády na vaření a po chvíli rozpuštěnou čokoládu rozmažu a zdobím.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>